?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Поделиться Пожаловаться Next Entry
Рейтинги партий
trim_c

Конечно до выборов еще далеко, тем более до парламентских.
Более того не известно - ни по какому закону будут избираться депутаты, ни при каком президенте.
Т.е. замеренные сегодня рейтинги партий ни в коем случае не следует рассматривать как некий прогноз будущего разве что в самых общих чертах, вроде степени разобщенности парламента. И даже столь общие оценки достаточно сомнительны.

Но вот так случилось что чуть ли не в один день три социальные службы: BURI SOCIS РЕЙТИНГ одновременно промеряли партийные рейтинги, а сайт Ukraine Elections
привел все результаты и даже представил их в графическом виде.э
Но это целых три таблицы, к тому же партии иду в разном порядке - в общем - закопаешься сравнивать. Потому желающие знакомиться с оригиналами - вперед по ссылке, только с инфографикой - см. под катом [таблицы инфорграфика]


А для рядовых граждан - сводная таблицаНетрудно заметить, что разброс данных достаточно велик, но усреднение вполне помогает составить некую картинку.
Из этой картинки видно, что партия власти сохраняет пока что позиции лучше своего лидера: она пока еще вторая. Т.е. недовольство Порошенко еще не полностью перешло на блок его имени. Однако динамика процесса не оставляет сомнений - к осени скорее всего БПП свое второе место потеряет.
так что усиленно дергаться с организацией досрочных выборов - особого смысла нету, лучше уж выжать максимум из тех полутора лет, которые точно остались.

Думаю, именно эти мотивы сыграли ведущую роль в захоронении плана досрочных парламентских выборов.
Ну и тактика Януковича - а не делать ничего и тут подтверждает свою эффективность: не очень светящаяся в скандалах и на экранах партия "Батькивщина" уверенно заняла первую строчку и вряд ли ее уступит до президентских выборов.

А что будет после этих выборов - а вот сия тайна пока что велика


  • 1
БПП в опросах занимал 2-е. 4-е и 7-е места.. Да, конечно же, он на втором месте..

«Диктаторську політичну систему схвалюють 71% українців (навіть у росіян менше прихильників диктатури — тільки 67%). Не треба й казати, що це повний контраст до поляків (20% прихильників диктаторського режиму) і шведів (26%). Дослівно в анкеті WVS диктаторський режим описаний так: «політична система з сильним лідером, який не зважає на парламент та вибори», а чотири варіанти оцінки були такі: дуже добре, доволі добре, доволі погано, дуже погано. Сума перших двох оцінок наведена в цьому абзаці як загальна позитивна оцінка.

Але далі амбівалентність нашого народу просто шокує: 85% українців вважають найкращою політичною системою для своєї країни демократію (яку треба мати логіку, щоб поєднати це судження з масовою підтримкою диктатури?) Навіть у шведів і поляків прихильників демократії менше, ніж у нас (відповідно 83% та 76%), але це означає реалістичне, а не амбівалентне мислення, бо не може адекватна людина бути одночасно прихильником диктатури й демократії. До речі, майже така сама амбівалентність притаманна росіянам — прихильників диктатури та демократії там по 67%.

Йдемо далі: 85% українців схвалюють демократію, але тільки 36% вважають для себе абсолютно важливим жити в демократичній країні (серед росіян так вважають ще менше — 26%). Зовсім інша картина серед шведів і поляків: абсолютно важливим жити в демократичній країні вважають 74%, серед поляків теж більшість вважає саме так — 52%. Тобто демократію ми вважаємо найкращою для нас політичною системою, але вона для життя більшості з нас не конче важлива.»

«У дослідженні WVS були запитання, в яких описані конкретні типи людей і ставились запитання, наскільки цей тип особи подібний до респондента за 5-бальною шкалою: 1) дуже подібний, 2) подібний, 3) дещо подібний, 4) неподібний, (5) зовсім неподібний.

Наприклад, наводився опис креативної особи, схильної до нових ідей. Сума перших двох оцінок у шведів перевищила 51%, а в українців не досягла й 30%. Рівень креативності росіян за цим показником був 35%, поляків — 49%.

Інший тип людини — зациклений на матеріальному збагаченні. Серед шведів 7% респондентів дали цьому типу оцінку 1 або 2, серед українців зациклених на збагаченні значно більше — 17%, а в Росії аж 23%, поляки з 12% як раз посередині між нами та шведами.

Ще один тип — амбітна людина, для якої важливим є визнання її досягнень оточенням. Найамбітнішими виявились поляки, за сумою перших двох оцінок їх було майже 45%, шведи – найменш амбітні з оцінкою 19%, у нас 25%, у росіян схожа оцінка - 31%.

Наступний тип людини — схильний до ризику та захоплюючих пригод. Найбільше таких людей серед поляків — 27%, найменше — серед українців, тільки 14%, серед шведів 19%, серед росіян 20%.

Тип людини, схильної поважати традиції та звичаї, виявився дуже характерним для поляків — аж 72% за сумою перших двох оцінок, найменше частка таких людей серед шведів – тільки 38%, українці і росіяни і тут подібні: 57% і 53% відповідно.

Тут бачимо себе в більшості порівняно не креативними, не схильними до ризику, не амбітними людьми, тобто це тип людини, не налаштований на розвиток.»

https://petrimazepa.com/svitogladni_koreni_vidstalosti_ukraini

Вадим Новіков
Світоглядні корені відсталості України

«за останні 30 років напрацьована база для порівняльних кількісних оцінок культурних, моральних, ціннісних уподобань різних народів. Це зроблено в рамках соціологічного проекту World Value Survey, який вивчає людські цінності та вплив їх на життя майже у 100 країнах світу шляхом анкетування понад 400 тисяч респондентів, які відповідали на сотні запитань. ...

Пропоную подивитися на себе за результатами останнього оприлюдненого дослідження, яке відбувалося з 2010 по 2014 рік, і порівняти себе з сусідами, візьмемо найближчих — Польщу та Росію, та з якоюсь типовою західною країною, приміром, зі Швецією.»

А ви порпаєтеся в якихось процентах якихось «партій»... ((

Я порпаюся у тому, на чому розуміюсь - як і більшість із людей

простой вопрос :

ССЫЛКУ на первоисточник кто-то найдет? А именно существует ли BURI (The Belgium-Ukraine Research Institute) ???


https://emiliozk.livejournal.com/1577321.html

Виборча кампанія почалася!

Для мене початок виборчої кампанії в Україні засвідчують два індикатори: 1) з’являються фейкові кампанії а-ля «Роги й копита» з липовими рейтингами; 2) соціологів починають обзивати всякими нехорошими словами.
Принаймні перший індикатор – yes!
Сьогодні зранку один телеканал попросив мене прокоментувати в ефірі результати одного соціологічного опитування. Треба віддати їм належне – «щось там не теє..»
Залізла в Інтернет: «Західні соціологи визначили лідерів майбутньої виборчої кампанії України», «Европейские социологи назвали лидеров будущей избирательной гонки Украины», «Западные исследователи выяснили, за кого собираются голосовать украинцы на будущих выборах», "Европейский исследовательский центр провел соцопрос об электоральных предпочтениях украинцев"

Ну-ну, «європейський центр, цікаво… Посилання на опитування, проведене «дослідницьким центром BURI (The Belgium-Ukraine Research Institute). Шукаю сайт «дослідницького центру» – жодних слідів, окрім посилань на так зване «дослідження». Тобто – нема ані BURI, ані «The Belgium-Ukraine Research Institute»
Знайшла висхідне джерело, де були надруковані результати «дослідження»: сайт EUtoday.net
https://eutoday.net/news/politics/2018/eight-parties-to-enter-new-ukrainian-parliament-poroshenko-tymoshenko-to-win-the-first-leg-of-presidential-elections-poll-suggests

Але в цій публікації нема посилань на сайт центру, який, начебто, проводив опитування! Більше того - сайт EUtoday.net, який, начебто, базується в Лондоні, припускається помилки в англомовному тексті, бо «Бельгійсько-Український дослідницький інститут» має бути англійською як « Belgian-Ukrainian Research Institute». Втім, такого теж не існує.

Edited at 2018-05-06 08:11 (UTC)

Во-первых где ссылка на автора текста?

Будьте добры указать - иначе я нарушитель закона - текст длинный.

Во-вторых еще не известно кто тут сильнее врет авторы социсследований или их критик.
Потому что стиль опровергателя мне не нравится

Re: Во-первых где ссылка на автора текста?

==Будьте добры указать - иначе я нарушитель закона - текст длинный.==

Я в предыдущем комменте указал, откуда текст взял,- вы уже там отписались
Главная статья тут
https://www.facebook.com/iryna.bekeshkina/posts/1613507445384571===Во-вторых еще не известно кто тут сильнее врет авторы социсследований или их критик.==

Легко понять, если попытатся найти первоисточник
Я не сумел найти их сайт, да и за последние 3 года гугл и не нашел упоминаний о них
Я воспринимаю BURIвбросом от БПП/ Порошенко==Потому что стиль опровергателя мне не нравится==

Мне важнее факты, в большинстве случаев.

Edited at 2018-05-06 10:11 (UTC)

  • 1