trim_c (trim_c) wrote,
trim_c
trim_c

Последний бой полковника.

https://img.pravda.com/images/doc/e/0/e052acf-hrytsenko-1600.jpg

"Коли Степанович потрапить до другого туру, можна буде спокійно відкорковувати шампанське, бо це – гарантована перемога на виборах. Правда як в той другий тур попасти ніхто не знає", – ділиться з УП проблемами лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка один з його соратників.

Питання "як потрапити до другого туру" бентежить колишнього міністра оборони більше восьми років. Він вже двічі балотувався в президенти і двічі програвав. Тепер в нього з’явився шанс виправити ситуацію. Гриценко ще ніколи не мав такого стартового рейтингу, як зараз.

Тому лідер "Громадянської позиції" готується до останнього бою.


Мойсей для молодих
Анатолій Гриценко активно їздить країною, зустрічається з виборцями, слухає невдоволення та різні побажання.

Вже восени він повинен визначитися з претендентом на посаду керівника виборчого штабу, обрати регіональних представників, затвердити стратегію, брендування та слогани кампанії. І найголовніше – до вересня треба закрити питання щодо підтримки чи не підтримки лідера "Громадянської позиції" з боку інших демократичних опозиціонерів. Для впевненості Гриценкові дуже необхідна підтримка мера Львова Андрія Садового.

Перш за все партія "Самопоміч", лідером якої є Садовий, цінна своїми регіональними осередками. Наявність своїх людей на місцях дуже важлива, адже саме вони мають захищати результати виборів по комісіях. Переговори щодо цього продовжуються, проте перспективи домовитися з мером Львова досить туманні.

Як розповів УП співголова "ДемАльянсу" Василь Гацько, його партійці не залучені до команди Гриценка. За його логікою, до кінця літа важливо домовитися, щоб від "Самопомочі", "ДемАльянсу" і "Громадянської позиції" йшов один кандидат в президенти. І на цей момент переговори ведуться виключно щодо єдиного кандидата.

Гриценко займається пошуком політтехнологів для старту кампанії. За даними УП, наразі перемовини ведуться з українським технологом Сергієм Гайдаєм. Раніше він співпрацював з Віктором Ющенком, Миколою Катеринчуком, партіями "Народний фронт", "УКРОП", та "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі.

Подейкують також про завжди модних на українських виборах американцях, але поки це лише на рівні чуток. Сам лідер "Громадянської позиції" неохоче говорить про пошук технолога.

"На цьому етапі потреби в політтехнологах не відчуваю. Далі визначимося", – стверджує Гриценко в переписці з кореспондентом УП по WhatsApp.

Без технологів та керівника штабу оточення Гриценка віддувається як може. До його команди входять старі партійці "Громадянської позиції", ініціатива "Альтернатива" на чолі з екс-депутатом Єгором Фірсовим, що влилася у партію Гриценка в травні, проект депутата Дмитра Добродомова "Народний контроль", який спільно з "Громадянською позицією" створив платформу "Народна довіра", та колишня соратниця Міхеїла Саакашвілі на Одещині Соломія Бобровська.

Наразі смисли та меседжі майбутній кандидат в президенти формулює самостійно разом зі своєю дружиною, головною редакторкою "Дзеркала тижня" Юлією Мостовою. Перед початком кампанії Гриценко використовує цілком звичне для себе амплуа – чесний і безкомпромісний політик, який має багаж досвіду та при цьому не забруднений корупцією. Найважливіша складова його образу – роль такого собі Мойсея, який веде за собою у політику молодих. У час, коли більше 60% виборців хочуть бачити на політичній карті нові обличчя, це справді може вистрілити.

Проблеми
На відміну від багатьох інших кандидатів у президенти, в Гриценка є багатообіцяючий рейтинг та зміст у словах. Натомість у його головних конкурентів наявна сітка осередків і людей, гроші, та медіа. Якраз ці ресурси необхідні Гриценку, щоб захистити свої смисли і підтримку електорату.

Велика проблема Гриценка – брак перевірених людей. За роки в політиці він так і не зміг збудувати ефективну партійну сітку по Україні. За великим рахунком, йому немає на кого покластися. Одна справа подобатися виборцю, але зовсім інша захистити свої голоси від фальсифікацій, системно проводити агітацію, та домовлятися про підтримку з місцевими елітами. А це мають робити люди на місцях. Через це він змушений покладатися на ситуативних партнерів, на кшталт "Народного контролю".

Інша серйозна проблема лідера "Громадянської позиції" – брак коштів.

"Хто фінансуватиме вибори? Точно не олігархат. Говоримо з тими, кого відносять до категорії "середній бізнес", – стверджує в розмові з УП Гриценко.

За підрахунками його соратників, для переможної кампанії потрібно близько 60 мільйонів доларів. Чи вдасться без олігархів зібрати таку суму?

Ще одне серйозне наболіле питання – відсутність потужного медіаресурсу. Якщо проти нього почнуть працювати великі олігархи як Рінат Ахметов чи Ігор Коломойський, і політика "мочитимуть" великі телеканали, йому просто не буде як захищатися.

Але найбільша складність для лідера "Громадянської позиції" – зуміти переконати електорат, що він не "перший непрохідний".

"Ми замовили фокус групи. Вони кажуть, що Гриценко ідеальний кандидат – чесний, досвідчений. Але є одна проблема – люди йому симпатизують, але не вірять у перемогу. Треба з цим щось робити", – описують непросту головоломку лідера "Громадянської позиції" в його оточенні.

Іншими словами, до Гриценка є довіра, але немає віри у нього.

Але без якісної команди та серйозних фінансів вплинути на велику кількість людей майже неможливо. Тому Гриценко намагається залучитися підтримкою усіх демократичних опозиціонерів, які за його задумом, допоможуть "доїхати" до другого туру.

Роман Кравець


И история походов Гриценко на выборы, и то, что мы наблюдаем сегодня на мой взгляд яркое свидетельство того, что в Украине вопреки известно формуле Солженицина людоед прав, а вокодав - нет .

Украинский избиратель может громко заявлять, может прямо вопить в сети о том, как он ненавидит коррупцию, как ему ненавистны олигархи и как он готов бороться за честную власть в Украине.
Может даже ради торжества заявленных идей выйти на Майдан и там за них героически бороться.
Но есть одна вещь которой он не не может.
Совсем. Категорически.

Он не может не голосовать за тех, кого ему предложат олигархи

Только их выбор он признает правильным и реальным, только их - и никакой другой. И каждый кандидат, который реально не желает брать у олигархов деньги - уже обречен, наши таких на выборах решительно отвергают.

Гриценко - плакатный пример. На выборах 2010 он принципиально отказался размепщать рекламу на билбордах, а в ТВ его и подавноне пускали - ТВ унас полностью в руках олигархов. Итог? 1,2%

Представители крупных олигархических кланов это всем известная тройка: Порошенко, Тимошенко, Бойко.
Раскладывающий фаберже в разные корзины Путин наверняка тоже вложится как минимум в одного из тройки - а может и во всех трех - не берусь судить. В любом случае эти кандидаты будут располагать средствами порядка 250 млн долл - это оценка снизу.

Мечта Гриценко - собрать 60млн. И мне тоже кажется, что при такой сумме у него будут шансы. Только вот где их взять - абсолютно неясно.

И смотрите что получается.
Есть кандидат который не дает никаким олигархам никаких обещаний. И он многог беднее - не вразы в десятки и сотни раз беднее всех своих конкурентов. Полюбопытствовав где и ка кон живект, где отдыхает и как выглядит его декларация - нетрудно установить - он беден даже по меркам среднего депутата Рады - не то, что лидера партии.

Потому его нету на рейтинговых каналах, а перед выборам не будет ни на одном - до сих пор так было абсолютно на всех выборах. Потому у него нет политтехнолога - и никогда не было.
Потому он не смог создать необходимой партийной структуры - не потому, что организовывать не умеет, а потому что банально нет средств. Он не продавался будучи во власти и будучи в Раде - потому денег нет.

И поэтому же и не дают - он не будет обслугой, "с ним невозможно договориться" по-украински, перетереть. И потому он не нужен в большой политике ни единому клану.

А что это ему принесло у избирателя? А почитайте! Хоть сети, хоть комментарии в этом ЖЖ

Он был в политике значит ОН ВОР! - нет в ящике, нет дворца, не ездит на Мальдивы - плевать - ОН ВОР! ОН УКРАЛ - и дальше все, что о Гриценко написали те же олигархи.

Он ничего не способен сделать, он всегда непроходной - это главный мессидж полттехнологов. Они очень не любят Гриценко - ведь он им не платит. Не платит потому, что нет денег.

И как совсем нетрудно обнаружить -
Именно в этом и состоит главная претензия к нему избирателя:
он ворует как все, но у него нет денег

Украинскому избирателю не нужен кандидат, за спиной которого не стоят большие миллионы.

Но при этом наш избиратель жутко хочет получить некоррумпированную и честную антиолигархическую власть.

И мне кажется, что решение этого вопроса украинский избиратель твердо решил доверить Господу Богу.
Ибо он сам, украинский избиратель, участвовать в процессе избрания такой власти отказывается категорически.
Tags: Гриценко, УП, власть, выборы
Subscribe

 • Итоги саммита НАТО и наш шанс

  ВВС Генсек НАТО Йенс Столтенберг еще до начала саммита заявил, что речь, среди прочего, пойдет о России и Китае. Эти страны, по мнению…

 • Пацан сказал - пацан сделал

  Журналисты Bihus.Info опубликовали 35 часов "прослушивания" председателя политсовета "Оппозиционной платформы – За жизнь" Виктора Медведчука.…

 • Это черт знает что такое

  Да я читал что вороны - сообразительные животные. И даже сам о том писал. Но то, что творится на этом видео - такое даже представить себе я не…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 35 comments

 • Итоги саммита НАТО и наш шанс

  ВВС Генсек НАТО Йенс Столтенберг еще до начала саммита заявил, что речь, среди прочего, пойдет о России и Китае. Эти страны, по мнению…

 • Пацан сказал - пацан сделал

  Журналисты Bihus.Info опубликовали 35 часов "прослушивания" председателя политсовета "Оппозиционной платформы – За жизнь" Виктора Медведчука.…

 • Это черт знает что такое

  Да я читал что вороны - сообразительные животные. И даже сам о том писал. Но то, что творится на этом видео - такое даже представить себе я не…