trim_c (trim_c) wrote,
trim_c
trim_c

Кейс Луценко - отголоски


Мой вчерашний материал Невыносимо... вызвал бурную дискуссию.
Как и следовало ожидать - я был бурно осужден; знать судьба моя такая, я люблю своего читателя, но без взаимности.

Однако вопрос - как оценивать демарш Луценко и последовавшие заявления в прокуратуру известного своей честностью и неподкупностью янтарного депутата Розенблата, - этот вопрос заслуживает внимания и обсуждения. Потому что украинские власти предприняли шаги, которые ставили своей целью дискредитацию посла Йованович, назначенного Обамой
и известного резкими заявлениями в адрес нынешней администрации, а также были сделаны шаги, направленные на дискредитацию НАБУ, его главы А.Сытника и фактически попытку возродить интерес к вмешательству Украины в выборы президента США. И эти шаги уже использованы Трампом, который объявил что обвинять во вмешательстве в американские выборы следует уже не Россию, а Украину:

и тут он прямо цитирует Соломона, цитирует название интервью Юрия Луценко изданию HillTv.
Согласитесь: если дело дошло до того, что Трамп обвиняет Украину, то есть смысл посмотреть. ка кэто событие комментируют люди, знающие толк в делах международных; с этой целью я обратился к материалу Радіо Свобода


https://scontent.fiev12-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-1/c0.0.240.240a/p240x240/1504563_675715382479231_686806558_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fiev12-1.fna&oh=1b452674642e90313832f58ba5ff5561&oe=5D4AFC60
Oleksandr Sushko

Луценко зробив неймовірно ведмежу послугу президенту в найбільш невдалий до цього момент. До того ж, кажуть злі язики, це зроблено з відома самого президента або близьких до нього помічників чи консультантів.

Спроба незграбного втручання в американські розборки начебто на боці Трампа зараз є ще більшою помилкою, ніж тоді, у 2016 році, спроба (скоріше удавана, ніж реальна) допомогти перемозі Клінтон. Тому що зараз вибори не в них, а в нас. А США - ключовий стратегічний партнер.

Гірше всього, якщо наші стали жертвою гри американських гравців та їхніх посланців-консультантів, які могли запропонувати «допомогти Трампу» дістати винуватців «справи Манафорта» в обмін на карт-бланш для зведення рахунків з Ситником та умовним «колом друзів» нинішнього американського посла. Тоді в США побільшає коло тих, хто вважає Україну basket case (безнадійною справою). А потім сюрпризом для наших стане те, що у наступного посла буде приблизно те ж саме коло друзів...

Той, хто радить Луценку з міжнародних питань, отримує премію Дарвіна.


Олександр Потєхін
Критикує заяви Луценка за можливі негативні наслідки для України і експерт-американіст Олександр Потєхін.
«Я вважаю, що такі звинувачення підривають авторитет не тільки Генпрокуратури, а й української держави», – сказав він у коментарі Радіо Свобода.


Про цю заяву згадує політолог Володимир Фесенко, зауваживши, що в українських інтересах, на його думку, було б дотримуватися нейтралітету в контексті протистояння республіканців і демократів у США. Втім, за його словами, це не перша спроба усунути з посади американського посла.фото профиля Владимира Фесенко, На данном изображении может находиться: 1 человек, улыбается
Владимир Фесенко

Команда Порошенко опять наступает на «грабли». В 2016 г. они почти открыто поддержали Х.Клинтон на президентских выборах в США. Из-за чего расхлебывают до сих пор. Теперь решили подластиться к Трампу, а заодно скомпрометировать посла США в Украине М.Йованович и НАБУ.

Я имею в виду интервью Генпрокурора Юрия Луценко американскому изданию «The Hill». Юрий Луценко повторил ошибку команды Порошенко трехлетней давности. Он решил вмешаться в американскую внутриполитическую борьбу в пользу одной из сторон конфликта. А этого делать категорически нельзя. Мы должны дружить с США, а не с отдельными политиками внутри этой страны. Для нас важна двухпартийная поддержка Украины, а не подыгрывание одной из сторон во внутриполитических разборках в США. Но, видно, ставки очень высоки.

По неофициальной информации, в команде Порошенко уже около года лоббируют устранение М.Йованович с поста посла США в Украине. Раньше это было связано с конфликтами вокруг НАБУ и Антикоррупционного суда. А теперь в АП и в штабе Главного Кандидата не довольны критикой американским послом ситуации с выборами, использованием коррупционных методов в ходе избирательной кампании, в связи с новыми коррупционными скандалами. Как минимум, надо дискредитировать М.Йованович и ее информацию об украинских выборах, которую она направляет в Вашингтон, а по максимуму – досрочно устранить ее из Киева.

Вторая ошибка Юрия Витальевича – он решил играть по украинским лекалам в чужой игре и с другими правилами. Проигрыш неизбежен.


Микола Бєлєсков
Переведення взаємних звинувачень у публічну площину, без різниці, наскільки вони правдиві, явно не матиме позитивного впливу на українсько-американські відносини, переконаний заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков.

«Заяви щодо Йованович не стосуються однієї людини. Це, по суті, претензії всій системі, яка є. Це претензія посольству, Державному департаменту і так далі. Тобто це може сприйнятися американською бюрократією, яка нами займається, як виклик їй самій. А це дуже погано, тому що нами не Трамп займається, українським кейсом, нами займаються якраз бюрократи середньої руки», – сказав він.


Сергій Сидоренко: Я не сумніваюся, що це не було його особистим рішенням. Хто саме дав санкцію, я не став би так категорично припускати. Але я не бачу інших будівель у цій країні, які могли би дати цю санкцію, окрім Банкової. Чи це був особисто Порошенко, чи це було якесь колегіальне рішення, чи це від імені Порошенка, чи без – байдуже. Юрій Луценко – не дурна, м’яко кажучи, людина. Робив би такі заяви без якогось «благословення» з Банкової – я в принципі виключаю таку можливість.

Петро Порошенко нарешті зрозумів, що це був до певної міри хибний крок з боку української влади. І зараз, я так розумію, відкручує назад. Генпрокурор не є тією людиною, яка, за Віденською конвенцією, висловлює на міжнародній арені думку держави. Він висловлює на міжнародній арені думку Юрія Луценка.

Численні дипломатичні джерела підтверджують, що Вашингтон навіть припускає можливість того, що Марі Йованович залишиться на цій посаді більше, ніж пропонувалося перед тим, саме для того, щоб підкреслити, що жодним чином США не роблять компромісів у питанні боротьби з корупцією. США і ЄС так само наполягатимуть на продовженні боротьбі з корупцією. Я, чесно кажучи, схиляюся до перемоги іншого президента, аніж чинний. Якщо буде інший президент, то для Заходу це буде не чистий лист, але принаймні можливість зробити щось, чого не зробив президент Порошенко.


Профессионалы высказываются сдержанно. Но вот в том, что вся инициатива придумана и направляется с Банковой - в этом как раз сомнений нет. Как и в том, что "инициатива" вызвала раздражение и разочарование, и возобновление разговоров о "неудавшемся государстве" и т.д.
В остальном -вы все читали.

Конечно - это подборки РС, издания во многом ориентированного на США. Как это комментируют издания, ориентированные на Россию, я комментировать не буду.
Tags: Луценко, РС, США
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments