?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Поделиться Next Entry
Нова Рада: декілька штрихів до портрету
trim_c

Цей фактологічний матеріал запозичений на сайті УП, я дозволив собі дещо його скоротити, але він і так чималенький.


На цих виборах багато чого трапилося вперше.

Вперше одна партія бере абсолютну більшість, вперше мажоритарники від однієї політичної сили перемогли на більшості округів, вперше тотально "взяли" столицю.

Про феномен цієї перемоги говоритимуть ще довго, намагаючись розкрити секрет успіху.

"Українська правда" зібрала десять найцікавіших фактів про ці унікальні "зелені" вибори.

Факт 1: Перша монобільшість в українському парламенті


Вперше в історії незалежної України більшість у Верховній Раді отримує одна партія. Станом на зараз "Слуга народу" проводить у Раду 251 народного депутата.

Після того, як своє монопольне становище у політиці втратила Компартія СРСР, сформувати у парламенті монобільшість не вдавалося жодній партії.

Найближче до показника 226 голосів, які потрібні для більшості у Раді, наближалась "Партія регіонів", яка у 2012 році мала фракцію на 185 депутатів.
 
Вперше в історії незалежної України більшість у Верховній Раді отримує одна партія
ілюстрація: українська правда

Факт 2: Три чверті депутатів вперше пройшли в Раду


Згідно з попередніми результатами, у Раді 9 скликання три чверті депутатів будуть "новачками". До парламенту станом на зараз проходять 323 кандидати, які раніше там не працювали: 167 з них обираються за списками, 156 – по мажоритарці.

Найбільше "нових" ведуть "Слуга народу", яка ані у списку, ані на округах не має колишніх або чинних нардепів, та "Голос", серед списочників якого мандат мав лише Святослав Вакарчук.

Найбільше "попередників", ймовірно, оберуться як самовисуванці – їх там 35 серед 49 кандидатів.

Факт 3: Кожна п'ята в Раді – жінка


У 8 скликання Верховної Ради обрались 47 жінок, а пізніше ця кількість зросла до 53, тобто 12,6%.

Зараз у Раду обрались 87 жінок, що складає 20.52% депутатів від фактичної кількості депутатів.

За списками проходить 61 жінка – це 27,11% від усіх списочників.
 
Кількість жінок, які пройшли у Раду
Ілюстрація: уп

Ще 26 жінок проходять по мажоритарних округах – 13% від тих, хто йде у регіонах.

Найбільше жінок у Раду проведе "Слуга народу" – 53 людини.

Але у відсотках найкраще виглядають фракції "Голосу" та "Європейської солідарності", які матимуть по 47,6% і 37% жінок. За це вони можуть отримати додаткове фінансування відповідно до норми про "гендерну квоту".

Найменше місць для жінок в "Опозиційної платформи – За життя" – 11,4%.

Найменше місць для жінок в "Опозиційної платформи – За життя" – 11,4%.

Факт 4: "Старі" програли ноунеймам


До парламентських виборів у партії "Слуга народу" розраховували на 80-90 місць за мажоритарними округами. Результати перевершили найоптимістичніші прогнози. Кандидати від партії Зеленського по мажоритарці отримали 127 місць у парламенті 9 скликання. На багатьох округах вони перемогли досвідчених нардепів, які вже не один рік працюють на окрузі.

 
В'ячеслав Богуслаєв


Так, наприклад, власник "Мотор Січі" В'ячеслав Богуслаєв програв округ у рідному Запоріжжі весільному фотографу від "Слуги народу" Сергію Штепі.

Причому останній фактично не вів передвиборчу кампанію, а партію Зеленського навіть звинувачували в тому, що округ навмисно злили Богуслаєву.


 
Костянтин Жеваго


Олігарх Костянтин Жеваго програв вибори 25-річному кандидату від "Слуги народу", менеджеру держкомпанії "Прозорро Продажі" Олексію Мовчану.


Не потрапляє до парламенту 9 скликання й одіозний ректор Одеської юридичної академії Сергій Ківалов.

Свій округ він програв власнику місцевої піцерії Олексію Леонову.

У Раді 9 скликання не буде й одіозних соратників колишнього президента Олександра Грановського та Ігоря Кононенка.
 
Олександр Грановський та Ігор Кононенко (зліва направо)

Грановський із великою різницею програв харківський округ кандидату від "Слуги народу" Олександру Куницькому. При тому, що суд заборонив останньому балотуватися через громадянство Ізраїлю. Куницький зміг оскаржити це рішення та виграв вибори.

Ігор Кононенко програв свій округ медійнику Коломойського Олександру Дубінському.


 
Олександр Третьяков


Несподіваними можна назвати результати і на 219 окрузі у Києві. Олександр Третьяков поступився відомому ресторатору Миколі Тищенку, який під час передвиборчої кампанії годував виборців у своїх ресторанах.

Нардеп кількох скликань Ярослав Москаленко програв свій округ журналістці 1+1 Ользі Василевській-Смаглюк.


 
Володимир Литвин


Не буде у Раді Володимира Литвина. Він програв вибори на 65 окрузі у Житомирській області кандидату від "Слуги народу" Дмитру Костюку.

Вже в історії українського парламентаризму залишиться депутатське об'єднання "Єврооптимісти".

Із 25 народних депутатів, які входили до групи за списками "Батьківщини", до парламенту потрапили тільки Олена Шкрум та Іван Крулько.

Світлана Заліщук, Сергій Лещенко, Леонід Ємець, Вікторія Войціцька та Павло Різаненко програли вибори на своїх мажоритарних округах.
 

Світлана Заліщук, Сергій Лещенко, Леонід Ємець, Вікторія Войціцька та Павло Різаненко (зліва направо)Так само залишився без мандату і нинішній нардеп від "Народного фронту" Сергій Пашинський. Сумніше стане в новому парламенті і без Сергія Капліна та Олега Ляшка.
 
Сергій Пашинський, Сергій Каплін, Олег Ляшко (зліва направо)

Залишилися за бортом Ради і добровольці – Дмитро Ярош та Андрій Білецький, які не відзначалися відвідуваністю у парламенті минулого скликання.
 
Дмитро Ярош та Андрій Білецький (зліва направо)

Також програли вибори секретар Київради Володимир Прокопів, Євген Червоненко, свободівці Ігор Мірошниченко, Юрій Левченко, Андрій Іллєнко, колишній мер Києва Олександр Омельченко, фігурант бурштинової справи Борислав Розенблат, його тезка Борислав Береза, голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак, нардеп від БПП Іван Винник, Дмитро Добкін, Роман Безсмертний та Борис Колесніков (див. фото зліва направо. – ред. ).
 

Факт 5: Багато "старих" змогли перемогти Зе!кандидатів


Є й ті, кому пощастило здобути перемогу над кандидатами від "Слуги народу".

Олесь Довгий


Наприклад, член "молодої команди Черновецького" Олесь Довгий.
Як і на минулих виборах, впевнено виграв 102 округ у Кіровоградській області.


На Волині разом із "групою підтримки" на сусідніх округах впевнено перемагає на 22 окрузі бізнес-партнер Ігоря Коломойського та давній товариш президента Зеленського Ігор Палиця.

Виграє він у висуванця партії "Слуга народу".

Є і кілька традиційних перемог.

Наприклад, на 88 окрузі в Коломиї перемагає давній друг Арсенія Яценюка Андрій Іванчук, на 114 окрузі у Луганській області перемогу здобув депутат Сергій Шахов із політичного проекту "Наш край", а у Хмельницькій області на окрузі №192  – власник мережі "Епіцентр" Олександр Герега.
 
Андрій Іванчук, Сергій Шахов, Олександр Герега (зліва направо)


 
Антон Яценко


В Умані з феноменальним результатом у понад 60% виграє одіозний депутат останніх кількох скликань Антон Яценко.Мільярдер та бізнес-партнер Ріната Ахметова Вадим Новинський, як і в перший свій похід у Раду у 2012 році, пішов по округу, а не у списку "Опоблоку".

 
Вадим Новинський


І 57 округ у Маріуполі, де розташовані величезні металургійні заводи його бізнес-групи, Новинський впевнено виграє.


Також вибори на 207 окрузі виграв колишній нардеп-"тушка" Ігор Рибаков. Він відомий тим, що у парламенті 6 скликання вийшов із хиткої коаліції НУ-НС і БЮТ та створив депутатську групу "Реформи заради майбутнього", яка стала фактичним об'єднанням депутатів-тушок.

Факт 6: Партія Зеленського побила кілька рекордів ПР


Партія "Слуга народу" показала абсолютний рекорд підтримки за всю історію незалежної України. До цього за списками найбільше набирала "Партія регіонів" на виборах 2007 року – 34,37%.

Партія Зеленського побила інший рекорд партії Януковича, провівши найбільшу кількість мажоритарників у Раду. До цього найкращий показник належав "Партії регіонів", яка у 2012 році виграла 113 мажоритарних округів.

Партія Зеленського бере ті ж голоси, які віддали за нього у першому турі президентських виборів 2019 року: за Зе тоді проголосували 5,7 мільйона людей, а за "Слугу народу" станом на вечір 22 липня – 5,4 мільйона.

Найменше виборців проголосували за партії "ВО "Факел" та "Незалежність". На двох вони взяли 0,1% голосів.

Переможець попередніх виборів за партійною складовою "Народний фронт" не спромігся дожити до наступних виборів. У виборах-2019 НФ участі не брав, економлячи місце у бюлетенях.

Проте 7 колишніх членів фракції "фронтовиків" пройшли до нового парламенту по округах чи у списках інших партій.

Найбільший регрес за списочною частиною у порівнянні з 2014 роком із нинішніх парламентських партій, якщо не рахувати "Народний фронт", продемонстрували:

"Самопоміч" – було 10,97%, а стало 0,7%;

Блок Петра Порошенка (тепер ЄС) – було 21,87%, а стало 8,5%;

"Радикальна партія" – було 7,44%, стало – 3,8%.

Натомість "Опоплатформа-За життя" навпаки покращила показники 2014 року – було 9,43%, а стало 13%. "Батьківщина" Юлії Тимошенко теж додала: з 5,7% виросла до 8%.  • 1
Многие данные об этих выборах можно понять по этому :

""Так, наприклад, власник "Мотор Січі" В'ячеслав Богуслаєв програв округ у рідному Запоріжжі весільному фотографу від "Слуги народу" Сергію Штепі.

Причому останній фактично не вів передвиборчу кампанію, а партію Зеленського навіть звинувачували в тому, що округ навмисно злили Богуслаєву.""

Оно и так с самого начала все было понятно. Протестное голосование плюс огромный запрос на перемены.
Поэтому и голосовали хоть за черта лысого, только не за те же самые опостылевшие рожи.

вот именно, что "хоть за черта лысого", не желая понять, что "новое лицо" скорей всего будет хуже, предыдущей власти, так как выбирают новое, а не качественнее

Якийсь найпримітивніший дарвінізм: одні рефлекси, ніякого осмислення. І закінчиться як в тому анекдоті:
"– Ребе, всі кури здохли.
– Жалко, у мене було ще стільки ідей…"

Вы знаете, трудно людей за это осуждать, поскольку предыдущая элита за истекшие 28 лет демонстрировала профессионализм в основном в области набивания карманов.

В результате Украина - катастрофически бедная страна, с катастрофически разбегающимся населением. Неудивительно, что люди решили, что "лучше 5 лет ошибок, чем 20 лет саботажа"(с).

Люди 28 делали ошибки, выбирая не того кого надо
Кто сказал , что они сейчас опять не сделали ошибку

Так может стоит людям начать думать, а не опять ещё на 5 лет придут временщики , попробовать?

Очень напоминает поиск мессии, а потом этот мессия не все сделал, что людям хотелось, и потому ищем другого мессию, того кто лучше пообещает
Но признавать, что сами же выбрали не того, кого надо, не будут.

Я, конечно, извиняюсь, а с чего Вы взяли, что кто-то вообще может дать Вам гарантии того, что выбор правильный?
Люди делают выбор, убеждаются, что он был неправильный, на следующих выборах делают другой выбор. Так обычно выборы и работают.

И кого, по-Вашему, нужно было выбрать "подумавши"?

А что, есть какие-то другие варианты? Ну, вон на востоке отсюда есть мудрый вождь, которого как выбрали, так уже двадцать лет радуются.

==Люди делают выбор, убеждаются, что он был неправильный, на следующих выборах делают другой выбор. Так обычно выборы и работают.==

Отвечу вашими словами

"предыдущая элита за истекшие 28 лет демонстрировала профессионализм в основном в области набивания карманов."

Кто их выбрал? Не люди? Что, они научились выбирать на своих ошибках?==И кого, по-Вашему, нужно было выбрать "подумавши"?==

Если так уж претит ЕС, так проголосуй за партии Гриценка, Смешка, Самопомощь, Голос, и им подобных, но не за пустое место СН.

Ну хорошо, если быдлу выбор власти доверять нельзя, то кто его должен делать?

Результат Самопомощи как бы намекает нам, что их достижения за последние пять лет избиратель не оценил. О ЕС можно сказать примерно то же самое. Это просто к слову.
Что касается голосования за "пустое место", то, я так понимаю, голосовали опять-таки лично за Зеленского. И, возможно, против всяких настохреневших богуслаевых.

Надо просвещать быдло, чтоб оно стало ответственной нацией, то есть понимало, что и для чего выбирает, какие есть методы пропаганды и т.д.. И это постоянная работа на десятилетия вперед (привет Мойсею). И это проблемы не только украинского народа. Да и по сути это проблема всех демократий.

На это намекает пример не только Самопомощи и ЕС.

А что Зе не пустое место? Им предложили Зе пустое место вместо настохреневших богуслаевых, то есть предложили нового мессию . И народ опять повелся , и опять будет ныть какая плохая власть.

Edited at 2019-07-23 18:22 (UTC)

Тут все прекрасно.

https://www.youtube.com/watch?v=pMmqTNNowaE

Даже ничего не надо дополнять

Про виртуальную партию Шария

Партию Оппозиционная платформа "За Жизнь" называют пророссийской; её руководители этого и не скрывают. Однако Шарий у этой партии отнял несколько процентов. Можно ли после этого считать Шария управляемым рукой Кремля? Выходит, что нет.

Сам Шарий считает, что набрал чуть менее пяти процентов, но проходной порог не преодолел. Также он считает, что более двух процентов у него украли фальсификаторы -- как на картинке.

https://imgprx.livejournal.net/66acef0678915b56c639a7c28e510629801ee6d5/Lpap9R--8f6XhLaEvOepkgv29TlSFaJdN3TDWynuLNRwLojfQ25R5_COCPgH8IO63PHxW0cgyGe9eGfcpxrz4EkTFjPjqHs9jKqWSdtOLi0


Edited at 2019-07-23 08:10 (UTC)

Re: Про виртуальную партию Шария

https://dysto.livejournal.com/710380.html
"Шарий на президентских активно агитировал за Вилкула и был на "ты" с Мураевым. И всю дорогу декларировал практически полностью идентичную программу, работал с тем же электоратом. А потом внезапно повел свою партию отдельно. Итог - эти две партии набрали 3,13% и 2,28% при проходном барьере 5%.
Конечно же, версия что Медведчук и москвичи передали таким образом большой привет Вилкулу-Мураеву-Новинскому и т.д. - это чистая конспирология, выдумки это. Нет никаких доказательств, что Шарий сотрудничает с москвичами."

Re: Про виртуальную партию Шария

Разделяем говно на части, и каждая часть идет отдельно
Стоит ли считать, что части говна разные?

==Можно ли после этого считать Шария управляемым рукой Кремля?==

Этот вопрос для Украины не важен, важно он проукраинский или нет.
Ответ , однозначно не проукраинский.
А от куда он получает бабло, или инструкции, уже не важно!

Edited at 2019-07-23 11:08 (UTC)

В целом неплохо. Приятно, что вылетели многие уроды, на которых клейма ставить негде. Неприятно, что многие такие же остались.
Но в целом тренд радует.

Ничего там радостного.

Недавно видел данные , что каждая рада в среднем менялась на 55-60 %
А в этой много "пустышек", особенно у СН

Смена элит - само по себе хорошо.

Каждый, конечно, по-своему представляет себе счастье, но, ИМХО, держаться за гнилых некомпетентных людей, которые уже продемонстрировали свою неэффективность, не умнее, чем выбирать других, которые, может быть, окажутся лучше. Про тех, что есть, уже точно понятно, что лучше не будет.

В цілому непогано. Є нюанси, але й так гаразд.

(Удалённый комментарий)
  • 1