?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Поделиться Next Entry
Заява стосовно нападів на колишню Голову НБУ Валерію Гонтареву
trim_c

Колектив авторів


Реформа банківського сектору – найуспішніша реформа в Україні. У жодному іншому секторі не відбулося таких глибоких інституційних трансформацій. Успіх реформи був визнаний і на міжнародному рівні.

Націоналізація Приватбанку стала моментом істини реформи банківського сектору в цілому.
Вона була тестом на те, чи однакові правила застосовуються до всіх, чи, як і багато років до цього, із правил можуть бути винятки. НБУ та уряд успішно склали тест, показавши, що коли йдеться про довгострокове здоров’я банківської системи, немає місця для компромісів.

З високою імовірністю нещодавні напади на колишню Голову НБУ Валерію Гонтареву (підпал машини її невістки, обшуки у її квартирі, підпал її будинку) пов’язані з її професійною діяльністю та її лідерством у втіленні реформи банківського сектору.

Це – тест для нового уряду, парламенту та президента. Їхня реакція на напади та швидкі дії з їх розслідування покажуть, що влада діє в інтересах країни. Відсутність такої реакції чи результатів розслідувань покаже всім, хто хоче реформувати країну, чого їм очікувати в разі успіху. Тому що практично всі справжні реформи в Україні неминуче зачіпають інтереси олігархів та руйнують особисту вигоду певних людей.

Новий президент та уряд мають чітко показати, що їхнім пріоритетом є рівні правила для всіх, добробут країни та кожного зі співгромадян, а не окремих впливових осіб.

VoxUkraine

Борис Давиденко

Центр економічної стратегії

Український кризовий медіацентр

Владислав Рашкован, заступник виконавчого директора МВФ - і ще багато підписантів


За володарювання Порошенка відбувалися регулярні напади на громадянських активістів - аж до вбивств. Наскільки я знаю, жоден замовник не те що не постраждав - навіть імена не стали відомими, їм і країну покидати не довелося.
І це було вкрай обурливо.
Проте злочини як були так і лишаються безкарними.

Напади на Гонтарєву нічим не кращі. І такий друг Богдана, відомий своєю чесністю заступник голови адміністрації Януковича як Портнов вголос заявляє, що йому відомий організатор - це сама Гонтарєва. Вона в нас зараз унтер-офіцерьска вдова.

Я не беруся оцінювати реформу Гонтарєвої, хай це роблять професіонали. Але якою б вона не була, цькування, яке ми споглядаємо сьогодні в Україні не набагато краще за злочини проти активістів.

І я згодний, що це випробування для нової влади. Яка має довести, що вона вміє наводити лад у країні і що право на насильство - це монополія держави, а не приватних осіб. Навіть і таких, що мають добрі стосунки із впливовими особами у владі.
Метки:

Последние записи в журнале  • 1
Все никак не могу найти инфу, чем же это она так крута? В чем была крутость реформы?
Отсылки к некому признанию на мировом уровне, не очень котирую. Наебулина, например, вообще лучшим банкиром признана была))) тем же мировым сообществом

Она была крута - это вещь очевидная. Другой вопрос что была провернута в пользу олигархов и за счет страшного удара по среднему классу и госбюджету (итам и там потери в миллиардах)

Можно ли было сделать чище - при наличном президенте? Не уверен


Но то что выиграли очень богатые а потеряло государство и умеренно обеспеченные - абсолютный факт

Edited at 2019-09-17 14:43 (UTC)

Т.е. вот в стране, где кредита нет, а банковская сфера в современном понимании отсутствует, т.к. находится в ГОСУДАРСТВЕННОЙ СОБСТВЕННОСТИ более, чем наполовину, случилась САМАЯ УСПЕШНАЯ РЕФОРМА? Вот как перестать с них орать?

Таки случилась

Просто исчезли банки-пылесосы - а они составляли 75% банковского сектора

А что вы по привату думаете, профессор?
Верите в то, что кало сам у себя из банка деньги выводил, да еще и без ведома нбу?
(кто хоть немного сталкивался с банками изнутри понимает, что без нбу пукнуть сложно, не то чтобы миллиарды выводить)

Коло создал великолепную неуязвимую защиту (для него) Привата. Те пять лимардов он перебросил за бугор и устроил пинг-понг через сотню фирм. Когда деньги были нужны - какая-нибудь фирмочка возвращала кредит а потом опять брала. Стоит кому-то отжать приват - все эти деньги исчезают. Потому-то Янык и не трогал Беню - себе дороже. А Порошенко заплатил деньгами народа.

Есть ещё один вариант - Гонтареву прессуют, чтобы дала показания против Порошенко (Парубия, Турчинова, Яценюка,Гройсмана.....),что её хитростью и обманом, угрозами заставили национализировать банк этого святого человека!)))

Гонтареву прессуют (скорее всего заслуженно) уголовными делами и шмонами - и за ее личные косяки, и чтобы дала показания на подельников.
А поджоги - это явно сугубо частная разборка, скорее всего пострадавшие от ее "успешной реформы" (либо мстят, либо надеются чтото вернуть).

Пару ботов и Зе фанов (бывших зроадофилов) плавно перевели тему с бандитского наезда Бени (при попустительстве Зе команды) на обсуждение реформ Гонтаревой.


Красота

"С бандитского наезда Бени" - вот это да! Вами надо срочно укреплять ДБПР

Edited at 2019-09-17 18:48 (UTC)

По-мне, так им в одной камере чалится, по-хорошему...
Тут классическая жабо-гадюка .
Чисто у меня, потерявшего как учредитель юр. лиц, при "банкопаде" в двух банках более 150 000 долларов - к Гонтаревой чисто одна претензия - рефинансирование. Есть жеж совершенно очевидно прописанные показатели для банков. И если НБУ, как регулятор - за пару недель до пи***ца, вместо того, чтоб вводить администрацию, выделяет не хилый транш рефинанса - то либо они дебилы, либо с этого что-то имеют. Думаю - ответ очевиден. Да только за один кейс Дельта-Банка (рефинанс на 4 ярда гривен, перед самым падением, кто-то, определенно, должен был сесть).
По "Привату" фишка в том, что Коломойский стал использовать его, как "кэптивный банк", при том, что это был системный банк, категории "to big, to fail". Заведомо не возвратные кредиты структурам группы приват, плюс - рефинанс.

Щоразу читаючи черговий пост, раніше гадав "а чи буде згадка про Порошенка?", зараз гадаю "а де ж буде згадка про Порошенка?". Тут - прямо в першому авторському рядку. Краса.

  • 1