trim_c (trim_c) wrote,
trim_c
trim_c

Пленки Медведчука - последствия для Порошенко


Цей матеріал Романа Кравця, головна спеціаліста із політичних пліток та чуток від УП дає певне уявлення щодо самопочуття партія ЄС та її сивочолого лідера

Порошенко і його команда переживають далеко нелегкі часи.

За останні два роки проти Порошенка правоохоронцями було відкрито десятки кримінальних проваджень, але жодне з них не було доведено до реального вироку суду. А допити, судові засідання, палкі заяви Петра Олексійовича про політичний тиск – гуртували не лише прихильників Порошенка, але й політиків з інших таборів. Наприклад, на судові засідання до лідера "ЄС" приходили деякі представники партії "Голос", Київрада на чолі з Віталієм Кличком показово зверталася до Зеленського із закликом припинити політичні переслідування.

Підтримка інших політичних сил, емоції співчуття дозволяли Порошенку використовувати дії правоохоронців на свою користь. За великим рахунком, образ жертви міг допомогти йому вийти за межі електорального ядра, яке коливається в межах 15%.

Попри публічну емоційність, гостру критику "зеленої влади" та решту – Порошенко був би не проти примиритися із Зеленським. Йому це було б вигідно, адже після президентських виборів закриті фокус-групи "ЄС" показували, що виборці Петра Олексійовича очікують, що він допомагатиме новому президенту. Але за останній місяць з’явилися дві речі, які серйозно заважають Порошенку і його команді працювати на розширення електоральної бази.

Перше за все це записи розмов Віктора Медведчука, які опублікували журналісти Bihus.info. Вони демонструють, якої шкоди держава отримала завдяки "успішному перемовнику" Медведчуку. У той же час, вони завдають серйозних репутаційних втрат для п’ятого президента, який публічно називав Путіна ворогом, а непублічно досить успішно спілкуватися з його кумом.

Судячи із чотирьох серій розслідування Bihus.info, Порошенко був добре проінформований, що Медведчук займається не зовсім обміном полонених, а більше вирішенням бізнесових питань із Росією та псевдореспубліками "ДНР"-"ЛНР". Йдеться і про нафтопродуктопровід "Самара-Західний напрямок", і про закупівлю вугілля на окупованих територіях, і про російську електрику й газ.

Як розповідають джерела у фракції "ЄС", злив розмов Медведчука не завдає особливої шкоди затятим прихильникам Петра Олексійовича. Однак, вони становлять загрозу для виборців, які могли б голосувати за "ЄС" чи Порошенка на наступних виборах, але вагаються.

"Ми провели фокус-групи і бачимо, що нашому виборцю плівки Бігуса не зайшли. Але от, наприклад, виборці "Свободи" піною сходять. Прихильники "Голосу" у Facebook нас розносять. Але їх загалом 2-3%", – пояснює джерело в офісі Порошенка.


Як бачимо, фокус-групи, що їх досліджують на замовлення ЄС, демонструють приблизно те ж саме, що мої читачі, Переконані прихильники ПОПа не реагують на нові риси до улюбленого портрета і удають, нібито саме таким вони його і уявляли.

Хоча варто зазирнути до коментарів лише дворічної давнини, аби переконатися: нічого подібного вони не мали і близько. Так вони розуміли, ПОП бізнесмен - але ж як запекло вони билися проти таблиць Іларіонова та даних Форбса! А які винахідливі та завзяті вони були у питанні Роттердам+... Щодо Гладковського взагалі мовчу. Тобто вони АБСТРАКТНО була цілком згодні - так не янгол, так бізнесмен... але кожен конкретний факт зловживань ПОПа під час виконання своїх обов'язків зустрічали у багнети І звинувачували опонентів у шахрайстві а мене - у тому що я хворий на Порошенка.

Зараз перед ними докази набагато гірші.
бо з перших хвилин каденції Порошенко головним партнером обрав запеклого та переконаного ворога України. І він щодо нього брехав - і не одного разу а багато разів.

І головним напрямком їхньої спільної діяльності було отримання особистої вигоди. А історія труби, некондіційного палива та отримання Порошенком із його допомогою компенсації за завод у Севастополі, а Медведчуком - державної труби для фінансування антиукраїнської діяльності - це взагалі за межею навіть і моїх уявлень щодо ПОПа, не кажу вже про його палких прихильників.

Тому вони воліють за краще відмовчатися - про запекле заперечення не йдеться здебільшого. Тобто ми певні зміни спостерігаємо.

Але покищо вони своїх переконань не змінили. І ту матеріал правий - ці плівки не зменшили кількість прихильників, вони тільки відрізали "попутчиков", тобто унеможливили зростання рейтингу.

Але я би не був цього певний, коли мине певний термін - люди змінюють свої переконання досить повільно. Таке що мені здається, що десь через місяць ми побачимо певні зрушення - так просто цей скандал Прошенкові не мине
Tags: Медведчук, Порошенко, пленки, скандал
Subscribe

 • Война и свиньи

  Михаил Дубинянский "Произошел исход из Ист-Энда, и каждую ночь происходит массовая миграция в те места, где имеется достаточное…

 • Время лангольеров

  Михаил Дубинянский Большой друг Украины Стивен Кинг придумал лангольеров более тридцати лет назад. В одноименной повести,…

 • Путем Святой земли - Трамп как последователь Симхи Ротмана

  Тревожные сигналы посылает нам время, сигналы о кризисе демократии и торжестве авторитаризма и даже диктатур. Вот в Китае не было демократии, но…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 27 comments

 • Война и свиньи

  Михаил Дубинянский "Произошел исход из Ист-Энда, и каждую ночь происходит массовая миграция в те места, где имеется достаточное…

 • Время лангольеров

  Михаил Дубинянский Большой друг Украины Стивен Кинг придумал лангольеров более тридцати лет назад. В одноименной повести,…

 • Путем Святой земли - Трамп как последователь Симхи Ротмана

  Тревожные сигналы посылает нам время, сигналы о кризисе демократии и торжестве авторитаризма и даже диктатур. Вот в Китае не было демократии, но…