trim_c (trim_c) wrote,
trim_c
trim_c

Тучи над Аваковым встали


В СМИ не сочатся а уже потоком льются новости о готовящейся отставке несменяемого министра.
Говорят, что он стал токсичен, что Зеленскому надоели попреки по делу Шеремета, что Зеленски1й хочет сам контролировать все силовые структуры - да много чего говорят.

Самый пространный материал разместила по этому поводу УП; привожу его как обычно в некотором сокращении и без перевода


 

"Арсена давно хочуть посунути, і поки що нічим воно не закінчилося. Розумієте, це неможливо зробити якось за спиною, він все знає. А якщо ти підеш у лобову проти Авакова – то він отримає право відповісти. А йому так само є чим відбиватися. Єдиний і чесний вихід: сісти і домовитись", – пояснює УП один з високопоставлених співрозмовників в оточенні президента.

Як показує практика двох останніх президентів і п’яти урядів, на відміну від інших міністрів і навіть прем’єрів, зняти главу МВС справді не так вже й просто.

По-перше, впродовж семи років він курує потужне силове відомство, завдяки чому у його розпорядженні знайдеться компромат на всі політичні сили країни.
По-друге, завдяки своєму досвіду Аваков вибудував серйозне лобі у парламенті. І мова йде не лише про частину групи "За майбутнє" чи деяких депутатів з "Довіри". У Авакова є симпатики в "Слузі народу", зберігаються старі приятельські відносини з "Батьківщиною".
По-третє, Авакова, часом з безвиході, підтримує стара еліта, в тому числі і представники великого бізнесу.

Для них міністр внутрішніх справ залишився чи не єдиним "своїм", себто зрозумілим у нинішній владі. Навіть колишні вороги, на кшталт Петра Порошенка чи Юрія Бойка, публічно можуть критикувати Авакова, але бачать у ньому останній запобіжник, що їх не будуть "кончать по беспределу".

Ну і не варто забувати про "приватну армію" Авакова, як в деяких колах прийнято називати "Нацкорпус" Андрія Білецького. Можливо, Арсен Борисович і хотів би, щоб інші думали ніби він повністю контролює "Нацкорпус", але насправді це перебільшене твердження. Вплив міністра зводиться до хороших стосунків з Білецьким з часів створення полку "Азов". Тож не дивно, що міністр внутрішніх справ дозволяє собі, скажімо, при всіх критикувати чергові санкції чи закон про олігархів на засіданнях РНБО.

Така поведінка відверто дратує нову команду. Крім того, медіний і електоральний негатив від Авакова поступово починає йти в мінус самому Зеленському. Особливо це стосується справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Акції прихильників обвинувачених на Банковій, постійні запитання Зеленському про достатність доказів, про його особисту відповідальність стають усе важчим тягарем. І президент знову готовий до "красивих жестів", ладен уже ледь не сам вирішувати, хто винен, аби лише не втратити загальну симпатію.

Крім того, є й інший мотив усунути главу МВС. По суті, зараз його відомство є останнім центром влади, який напряму не контролюється президентом.

"У Зе є контроль над СБУ – це добре, але для роботи всередині країни Служба це не те. Поліцією ти можеш набагато більше. МВС – це такий зонд для колоноскопії, який можна застосувати до кого завгодно. Якщо ти контролюєш МВС, то можеш створювати і вирішувати проблеми для будь-кого. Тому це так важливо", – пояснює один із колишніх топів Зе!команди.

Тож не дивно, що в оточенні Зеленського є люди, готові активно працювати для отримання контролю над МВС. В першу чергу йдеться про голову ОПУ Андрія Єрмака.

"Пару місяців тому Єрмак доволі серйозно намагався придумати, як відправити Авакова у відставку. Кажуть, він навіть давав вказівки Татарову шукати кандидатів. А Тимошенко із Шефіром навпаки захищають Авакова", – розповідає УП один із дуже наближених до Зеленського чиновників.

"Насправді відсутність реальної кандидатури – головна причина, чому Зе зараз не робить різких рухів. Якби у нього був сильний кандидат – він би його уже розіграв", – вважає у свою чергу джерело, близьке до міністра внутрішніх справ.

      *    *    *

Варіантів вирішення питання глави МВС лишається два: або мирно розійтись, або зняти весь чинний уряд, і загубити Авакова дорогою в новий.

"Якщо ситуація піде таким шляхом, то не думаю, що Аваков буде тягнути до того, щоб відставляли весь уряд. Поки він може впливати на ситуацію, сперечатися і переконувати Зеленського – то він буде працювати. А інакше сенсу немає" – переконує співрозмовник УП, наближений до Авакова.

В розмові з УП співрозмовники в керівництві ОП, уряду і "слуги народу" переконують, що поки ніхто не планує жодних рухів стосовно Авакова.


Да,стремление избавиться от Авакова у некоторых членов команды президента (главный тут опять-таки Ермак, главный внутренний голос Президента) настолько вели ко. что они согласны отправить в отставку кабинет, лишь бы избавиться от Авакова.

Одно плохо - нужно ведь предложить некую кандидатуру, которая сможет заменить, а вот с этим серьезные проблемы. К тому же опальный министр может превратиться в фигуру, объединяющую всю оппозицию - а это тоже не самый приятный для ОП вариант.

И еще одну вещь хочу отметить: на последних и предпоследних выборах именно Ааваков был силой, который удерживал рвущихся к власти жуликов в рамках приличия (тут и Тимошенко сверкала и Порошенко). Но и 7 лет назад он провел выборы президента и тоже не безупречно, но в рамках приличия.

И в этом смысле его замена может стать сигналом к беспредельному жульничеству и утрате доверия к выборам - а вот это уже серьезная опасность.
И как показал опыт выборов по 86-му округу, новая власть не готова к тому, чтобы проводить выборы честно - она на этих выборах потеряла лицо.

Так что устранение Авакова может стать очень плохим сигналом для всей нынешней власти
Tags: Аваков, кадровая политика
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments