?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Поделиться Next Entry
ЧУВСТВО ВРЕМЕНИ
trim_cПоявилась наука – футурология, пишут прогнозы, предсказывают будущее. Надо сказать, угадывают не слишком часто.
Подростки футурологов не читают, но будущее угадывают получше большинства футурологов. По очень простой причине – они сами и есть будущее. Они его ощущают кожей и воспринимают непосредственно – как мы цены на сахар.
Не думаю, что выскажу нечто новое, если скажу: хочешь узнать как будут себя вести, что будут носить, что слушать, а что читать в будущем – присмотрись к тинэйджерам.
Вот я и присматриваюсь к своим студентам. И обнаружил любопытное явление – предпочтения в выборе будущей работы у студентов за последние 10 лет существенно изменились.


Если для экономистов преобладало стремление работать в фирмах и банках, притом многие планировали в будущем создать свою фирмочку, то сегодня настроения иные.
Сейчас многие хотят устроиться в налоговую, в милицию, на таможню, в КРУ Минфина. Т.е. люди стремятся не в организации нечто производящие, но в органы надзирающие и контролирующие, не в бизнес, а в чиновники.
Есть у тинэйджеров верное чувство времени. И оно свидетельствует – мы построили страну для чиновника.

И если как бы ни перестраивали советский завод на производство сеялок и детских колясок, а все равно на выходе получался танк, так и реформы в Украине – как бы ни уменьшали роль чиновника, а она все равно растет. И количество их растет. И власть.
Подростки не анализируют социальную структуру общества и не исследуют характер социальных связей – но зато дух времени им дан непосредственно. В ощущениях.
И в этих ощущениях главным в нашей стране является паразит.
Потому что наш чиновник-взяточник это безусловный общественный паразит

  • 1
>>Есть у тинэйджеров верное чувство времени>>
Можливо, це відчуття моменту, а не часу. Бо, як здається, час ними взагалі ігнорується як такий. Принаймні про те, як скоро виявиться вичерпаним час паразитування - разом з придатним для того ресурсом, вони навіть не підозрюють.

Звичайно.
Але такий дух моменту, коли Ви заперечуєте, що то "дух часу"
До речі, я тут читав одну таку собі працю футуролога-аматора
http://gabblgob.livejournal.com/904211.html?thread=8588563#t8588563
ось це мабуть вже про час, хоча я далеконе з усім згодний

Експресивно. (Потрошку дочитую коменти...)
А загалом, людські прогнози (а надто, чоловічі) цікаво читати і обмірковувати, особливо, якщо їх хороший літератор пише, проте - «наши письма не нужны природе».

Відчуваю гендерну образу : а цим чоловічі прогнози гірші за жіночі?
Чи Ви як матуся з "Пігмаліону" Шоу не здатні сприймати чоловіків як людей, принаймні як людей дорослих - чим би дитя не тішилося, аби не плакало?

До речі, я не знаю що потрібно природі, але нам дещо зрозуміти у майбутньому просто конче потрібно, ми крокуємо широким кроком у дуже небезпечне майбутнє

>>не здатні сприймати чоловіків як людей, принаймні як людей дорослих>>
:-) Дотепна зміна контексту.) У мене ж про дещо інше: за будь яких логічно вивірених і обгрунтованих прогнозів передбачити природніх "чорних лебедів" все одно не вдається.

>> чоловічі прогнози гірші за жіночі? >>
Ну, тут я навіть і прикладів для порівняння не знаю. Зате підсвідома оцінка імовірності появи "чорних лебедів" жінкам властива переважно така, яка висміяна у відомому анекдоті про білявку і мамонта ).

..>>ми крокуємо широким кроком у дуже небезпечне майбутнє>>
„Одно скажу - будущего бояться не нужно“.© Н.Амосов

Знаєте, попри всю мою повагу до Миколи Михайловича, видатного хірурга і непересічної особистості, але тут я з ним погодитися не можу.

Зважте, що на відміну від Амомосова, поширене плем"я катастрофістів ніколи не користувалося моєю повагою - я невиправний оптиміст.
Але бувають обставини коли не помічати загроз є не мужністю, а дурістю. І безвідповідальністю.
Ми вже переживаємо мабуть найбільшу кризу іудео-християнської цивілізації. А на неї накладаються зовсім нові виклики та загрози, що пов"язані з небаченим ніколи темпом технологічного прогрессу, до того ж такого прогресу, що вперше дає можливість не лише замінити і вивільнити м"язову силу людини. Але і інтелектуальну силу також - а це означає, що певний і чималий процент людей перестає бути потрібним економіці - це абсолютно нова і дуже неприємна загроза.

А є ще загальні проблеми перенаселення і переобтяження екосистем планети завеликою кількістю людей.
А коли до цього додається невідворотнє і якісне, навіть стрибкоподібне зростання тривалості життя, то...
Зважте - протягом істрично дуже короткого терміну (пісторіччя) складаються три чинники:
- перенаселення планети та криза екосистем
- вичерпання ряду важливих ресурсів
- екстрашвидке зростання терміну життя людей
- зменшення економічної необхідності у людській праці

Складіть це у думці і скажіть - чого маємо очікувати?

Отож бо

І все ж, Амосов не був аж так неправий, сказавши, не треба боятись майбутнього, тому що загроза майбутньому- в самих людях: "Самое обидное, что наука, техника и мировая экономика уже сейчас способны во всём мире зарегулировать рождаемость, всех обеспечить пищей, энергией и материалами, обезвредить отходы, сбалансировать природу. Мешают все те же биологические качества человека: лидерство, эгоизм, алчность. И, - неразумность". Тому я би трохи змінила порядок слів у вашій фразі <ми крокуємо широким кроком у дуже небезпечне майбутнє>: дуже небезпечним кроком — у широке мйбутнє..
Врешті, майбутнє, захищаючи себе від нашої зарозумілої цивілізації, надасть шанс розвинутись якійсь іншій, поки-що не інфікованій нашими вадами, - чому б і ні?

три цитати на тему

Пользователь tymofiy сослался на вашу запись в «три цитати на тему» в контексте: [...] и. И оно свидетельствует – мы построили страну для чиновника. trim-c.livejournal.com/45399.html [...]

Подростки скорее ориентируются на текущий момент, а не на будущее. Яркий пример: "перепроизводство" экономистов, юристов, стоматологов.
Я бы сказал что такое их поведение - яркий индикатор состояния текущего момента.

Перепроизводства экономистов и юристов нету - есть перепрофилирования - они все бегут в госструктуры.

И - я в том уверен - они предсказывают/показывают наше будущее
Конечно при условии сохранения правил игры

  • 1