trim_c (trim_c) wrote,
trim_c
trim_c

Сын мой, враг мой

Тарас Чорновол - о, личность нерядовая, далеко-далеко нерядовая.
Он унаследовал от отца талант к политике, но не унаследовал ни его душевной силы, ни его моральной твердости.
Его носило и болтало, он соблазнялся всеми соблазнами душевно нестойкого человека, к тому же способного человека, и с огромными личными претензиями, и крайне обидчивого. Соблазнами славы и богатства - и одновременно соблазном имени, которое всегда было ПРОТИВ славы и богатства, и он понимал, какой это большой капитал.

Большой капитал в руках способного, но беспринципного человека с большим талантом к актерству, внушению и самовнушению... Картина, порой бывает не столько впечатляющая, сколько пахнущая - и отнюдь не розами. Но Тарас Чорновол, оказавшийся сначала естественно в лагере национал патриотов, потом противоестественно в штабе Януковича - потом вне политики, потом в качестве эксперта... -
однако он действительно способный человек. И послушать его стоит - просто не всему нужно верить. Фрагменты интервью идут без переводаПриводом для інтерв'ю Укрінформу була підготовка до майбутніх місцевих виборів і прогнози Чорновола як політичного аналітика, але, окрім цього, розмова торкнулася багатьох аспектів політичної кухні, на якій екс-нардеп "варився" більше десяти років.


-Народний депутат Борис Філатов місяць тому оприлюднив, за його словами, закриту соціологію, згідно з якою «Опозиційний блок» на Лівобережній Україні має підтримку близько 40 відсотків населення з тенденцією до зростання. Як ви прокоментуєте ці цифри?
- Сьогодні величезна кількість людей відчувають, що щось іде не так, у багатьох через невпевненість, війну, руйнування якихось надій виник моральний дискомфорт, я вже не кажу про соціальний. І для них назва «Опозиційний блок» - це щось, не пов'язане з владою, без ідеологічного забарвлення. Тому багато людей на це клюнули.

Але справа в тому, що виборча кампанія ще не почалася, а там свою роль відіграватимуть дуже багато факторів. По-перше, фактор персоналій. Це ж не загальнонаціональна виборча кампанія, а місцева, і хоча їхній типовий електорат переважно голосує, не дуже вдаючись у особистості, подекуди «Опозиційний блок» може сильно собі нашкодити саме персоналіями.

Другий фактор - юридичний. У нас нарешті запрацювали правоохоронна система, прокуратура, СБУ почало демонструвати велику активність. Може так статися, що не спеціально під вибори, а може, десь і спеціально, багато людей, які мали б очолити місцеві списки чи бути кандидатами на мерів від «Опозиційного блоку», на той момент уже будуть в інших списках - на арешт чи відкриття кримінальних справ/

Умовно кажучи, десь у Дніпродзержинську, я в цьому майже впевнений, від «Опозиційного блоку» будуть балотуватися місцевий мер і верхівка міської влади. Вони будуть розказувати виборцям, що не дадуть викинути мільйон, чи скільки там, на перейменування міста, гратимуть на ностальгії тощо. Але місцеве керівництво недавно витратило мало не 15 мільйонів гривень на зрошування і меліорацію невеличкої галявинки перед міськвиконкомом. Це могло коштувати кілька десятків тисяч гривень, а не кільканадцять мільйонів. Поки що до них руки не дійшли, але я чомусь думаю, що під час виборів можуть дійти.

- Чи можливе, на вашу думку, у випадку з «Опозиційним блоком» повторення ситуації парламентських виборів 2006 року, коли Партія регіонів, нічого не роблячи, а використовуючи лише прорахунки помаранчевої влади, отримала найбільшу кількість голосів?
-Думаю, вони можуть набрати досить багато на півдні та сході, в тому числі на Дніпропетровщині, що стане великим розчаруванням Ігоря Коломойського, який свого часу говорив, що контролює область. Мені здається, що Дніпропетровщина може дати найгірший для влади результат, окрім, хіба що, отих звільнених територій Луганщини і Донеччини, бо дії команди Коломойського підтримують далеко не всі.

-А які, на ваш погляд, їхні шанси на Харківщині?
- Думаю, вона дасть досить багато голосів за «Опозиційний блок». Влада нею серйозно не займалися, урядова фракція Верховної Ради - прем'єр, міністр внутрішніх справ вважають її своєю вотчиною. Але ще з часів губернаторстства Авакова там є образи, які можуть відіграти свою роль.

Плюс давайте не забувати, що тих самих регіоналів там реально підтримували. Який би не був Кернес, він там має шанс, і йому треба протиставляти серйозну особу, витягати когось із старих, можливо тих, хто поплив у бік регіоналів. Це місцеві вибори, варто переводити акценти на комунальні проблеми і тому подібне. Чи це можна зробити? Можна. Але те, що там багато хто буде досить сильно заражений «Опозиційним блоком», це є факт, і в самому Харкові, думаю, ситуація буде не найкращою.

- Під лозунгами боротьби за соціальну справедливість, мабуть, ітимуть і «Батьківщина», і Радикальна партія, і багато інших...
- Але «Батьківщина», і Ляшко, що б вони не розказували, є членами коаліції, тобто вони - «гібридна» опозиція. А мова йде про тих виборців, які сьогодні не задоволені владою і хочуть голосувати за когось, з нею не пов'язаного навіть формально. І серед цих виборців на сході та півдні тягнутиме своє партія, яка буде розказувати, що треба піднімати соціальні стандарти, що все погане робить нинішня влада, а ми будемо робити все добре, що треба налагодити мир і знову дружно жити з Росією.

Ну, комуністи я не знаю, чи вже десь піднімуться. Але є один лівий проект - партія «Соціалісти», який камуфлюється у гарну одежу. Її створили відомий колишній міністр внутрішніх справ Цушко із своєю Тетяною Монтян. Туди пішов Кожара, підтягнули ще кількох інтелектуалів з Партії регіонів. Від самих регіоналів знаю, що туди вкачують великі російські гроші, хоча вони так гидливо кажуть: «Это такая грязь, в которую я бы никогда не пошел, хотя мне предлагали». Ну, Кожара пішов, йому відмиватися не вперше....

-А якою, на вашу думку, буде гра Росії на місцевих виборах?
-Напевно, де буде можливо, ставка робитиметься на фінансування і проштовхування чисто проросійських сил, можливо, вони вкинуть ще якісь гроші, щоб спробувати десь реінкарнувати комуністів, щоб хоча б був вигляд, що вони існують.

Тобто Росія в цьому напрямку працюватиме, але, я думаю, вибірково, бо в них закінчився ресурс, вони не можуть працювати ресурсом поза своїми межами. Вони десь можуть організаційно допомогти, але їхня організаційна допомога, як правило, тільки на шкоду. Вони вже не можуть фінансувати президента Чехії, який для них був важливий: коли Земан починає розказувати про погану Росію, яка неправильно трактує історію, то це означає, що все, ресурс закінчився.Не знаю, кто как, но мне всегда трудно читать Тараса - уж очень хорошо помню отца. Отец боролся за идею. Он за идею пошелд в лагерь и за идею был убит. А у Тараса все время вижу вопль: "вот он я, какой способный, - ну вспомните и возьмите!" - притом ему почти все равнокуда, лишь бы взяли.
Но не берут.

Тем не менее его мнения почитать стоит. Он еще резче меня прогнозирует не трудности, но разгром коалиции на Юго-Востоке. И соответственно новые основания для российского вторжения - он о том не говорит, но он вообще все время думает о том, как его прочтут на Банковой и в штабах некоторых партий. Но то, что Банковой и Грушевского пора очень подумать о том, какова будет их стратегия на ЮВ, - это факт. И что тут надо сейчас думать не о том, как кого обштопать, а о том, как целостность страны сохранить.

Я пока признаков думанья в этом направлении не наблюдаю
Tags: Чорновол, выборы, прогноз
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments